עמוד 1
עמוד 2
עמוד 3
עמוד 4   
 

טקס נטיעת "שדרת הראשונים"

רוני לוי

האירוע שפתח את אירועי שנת השמונים למושב נערך ברוב עם ביום שישי 19.2 אחה"צ והיה מפגש מרגש מאד עבור כל המשתתפים שחלקם הגיעו מרחוק.

את הטקס הנחה יחיעם מאיר, יו"ר וועדת התרבות, הוא נפתח בברכת ראש המועצה האזורית, מוני אלימלך, וכלל קטעי קריאה ושלושה שירים.

כבר נעור בכולם הצמא להמשך האירועים המתוכננים...

בית חנן יוצרים הצלחה / פינת האימון החודשית

תמר לוי

מותר לחלום - חשוב להגשים

החלום הוא יצרן המוטיבציה המרכזי בחיינו, ובכל זאת אנו מנהלים איתו יחסי אהבה-שנאה. כשאנו צעירים חלומות הם עניין לגיטימי ואפילו מומלץ, אך כשמתבגרים הם הופכים לעניין "מסוכן". כל זאת משום שאנו מתמסרים לחיים הכפופים למשוואה: חלום=רף גבוה=סיכוי לכישלון=אכזבה.

מכירים את האמירות: "תפסיקו לשגות בחלומות", "אם לא תצפו לא תתאכזבו", "חלומות לחוד ומציאות לחוד"... הבעיה היא שבלי חלומות לא היה לנו הרצל, לא היתה מדינה, לא היה מושב בית חנן. בלי חלום בשביל מה לנסות בכלל?

התוצאה של אמירות אלו יוצרת מצב בו החולם הופך להיות חולמני ונתקל בגלי ציניות הנובעים מתחושות תסכול וסבל.

מרטין לותר קינג אמר " יש לי חלום..." בלעדי דבריו אלה יקשה עלינו לספר את דבריה של ארצות הברית. האם אין גזענות בארה"ב? האם החלום תורגם מילה במילה למציאות? - ודאי שלא! האם החלום הפך את המציאות של אזרחיה השחורים של האומה לצודקת יותר ושווה יותר? בודאי שכן!

יש חלומות טובים ויש רעים, אבל החשש הגדול מכולם הוא שנפסיק לחלום. מחובתינו לחלום את עצמנו בכל יום מחדש. לכוון עצמנו לכל מה שאינו סביר וללמד את ילדינו שהכישלון היחיד הוא להפסיק לנסות. להפסיק לחלום.

השבוע חגגנו את חג הפסח. חג בו אנו מציינים את סיפור יציאת מצרים. בני ישראל נדדו במדבר 40 שנה. לולא אמונתם וחלומם כי יגיעו בסופו של דבר לארץ המובטחת הם לא היו שורדים...

אני נולדתי וגדלתי במושב בית חנן. מימי ילדותי זכור לי מושב מגובש, קהילתי וחזק. החלום שלי הוא שילדיי ייהנו מאותן החוויות, מאותה התחושה של ילדות במקום ערכי, חברתי שבו לקהילה יש חלק מרכזי. מופע שנות השמונים לבית חנן קרב וזו הזדמנות נהדרת עבורי לנסות להגשים את החלום. אני מזמינה את כולם להגיע לקחת חלק, לתרום, לגלות את אנשי המושב מחדש ובעיקר להנות.

מה עושים?

• תארו בכתב כיצד נראים חייכם במיטבם.

• רשמו אלו פעולות עליכם לעשות כדי להתקרב למה שכתבתם.

• עמדו במילתכם.

שלכם, תמר לוי tamarl@tut-coach.co.il

 

מתכון החודש

אגריסטדה / דרורה גוזז

חלק מקוראי העיתון בוודאי זוכרים ומכירים שהייתה מנה ראשונה בארוחות חגיגיות.

החומרים הדרושים:

3 וחצי כוסות מים

6 חלמונים

3 כפות קמח

לימון

מלח

כבד מטוגן / קציצות עוף / דג קרפיון מבושל לקישוט - פטרוזיליה מטוגנת קלות בשמן

אופן ההכנה:

מחממים בסיר את המים ומוסיפים לימון ומלח לפי הטעם. בכלי קטן מערבבים את החלמונים, קמח וקצת מים לדילול עד קבלת בלילה חלקה לחלוטין, כשהמים בסיר לפני רתיחה מוסיפים את הבלילה לאט לאט ומערבבים עד שמסמיך כמו פודינג. כאשר הבלילה מוכנה שופכים אותה לתבנית הגשה ולמעלה מוסיפים את התוספת לפי החשק - כבד מטוגן, קציצות עוף או דג קרפיון מבושל.

ולבסוף הקישוט שגם מוסיף טעם, מחממים שמן זית (או אחר) במחבת ומטגנים עלי פטרוזיליה חתוכים השמן נעשה ירוק ואת מפזרים אותו על האגריסטדה. זה גם יפה מאוד לעין וטעים לחך.

בתאבון!

בפינה זו נביא מדי חודש מתכון של אחד / אחת מכם. אם יש לכם מתכון מיוחד שתרצו לשתף בו את הקוראים, אנא כיתבו אלינו: yuv161@gmail.com

עמוד 1
עמוד 2
עמוד 3
עמוד 4   
   לאינדקס גליונות
לאתר בית-חנן