עמוד 1
עמוד 2
עמוד 3
עמוד 4
עמוד 5
עמוד 6
עמוד 7
עמוד 8   
   << לעמוד הקודם
לעמוד הבא >>
 

דבר העורך

בית-חננים יקרים שלום!

מסיבת ה-80 שנה למושב, הראתה לכולנו שוב איזה מושב נפלא יש לנו וכמה רבה היא עוצמתו של שיתוף הפעולה. אין ספק, שכאשר מחליטים לעשות משהו יחד, ניתן להרים דברים גדולים גם כאשר התקציבים מועטים יחסית. כוח ה"ביחד" הינו חזק בהרבה ממה שאנו נוטים להעריך.

אז כעת, כאשר חגיגות ה-80 מאחורינו (והקדשנו להם חלק נכבד בגיליון זה), ניתן וצריך להביט קדימה ולחשוב יחד על הפעילות הבאה, להסתכל לעתיד ולדמיין כיצד היינו רוצים שמושב זה יראה בעוד מספר שנים ואפילו – בחגיגות המאה למושב (כפי שהוצג בהופעה...).

אין לי ספק, שכל אחד ואחת מאיתנו, רואה את הדברים מעט אחרת. אך כאשר באים בגישה חיובית, מדברים זה עם זה, נותנים כתף כאשר נדרש ומובילים בכיוון אחיד, ניתן להגיע לתוצאות מדהימות.

מושבנו עומד בפני החלטות לא קלות בזמן הקרוב. אולי לא קשות כמו "להיות הראשונים שמפעילים את מכונת הזמן...", אבל בהחלט החלטות שיקבעו את פני המושב עבורינו, עבור בנינו ועבור הדורות הבאים אחריהם. האחריות היא רבה אך כאשר רואים את הדור הבא ההולך וגדל לתוך עולם המתפתח בקצב מסחרר, ברור לחלוטין שאם לא נצעד קדימה, יש סיכוי לא רע שהדור הזה ישאיר אותנו מאחור ויצא לדרכו. עלינו לפעול יחד עכשיו על מנת שנוכל לשמר כאן חיי קהילה ראויים, גם בעידן של קידמה ופיתוח.

אחרי שחזיתי מקרוב ביכולת האדירה של כל אנשי המושב הזה, ברצון העז וברוח העשייה, אין לי ספק שאנו בדרך הנכונה.

יובל לוי,
עורך העיתון
yuv161@gmail.com
 

בקור המשלחת בבית הנשיא

אלונה בכר

אני אלונה בכר ואני ביקרתי אצל הנשיא שמעון פרס. כאשר הגעתי לשם מאוד התרגשתי והתרשמתי מביתו המפואר, מטוב ליבו, מתרומת זמנו לנו ומכל היחס שלו כלפי הארץ.

הנשיא מאוד התעניין לגבי קורות המושב ושאל אותנו אם יש לנו המנון. ענינו שכן ופצחנו כל הילדים בשירה:

"בבקתה אחת בשלהי תרפ"ט
התקבצה חבורת חלוצים..."

היה ביקור מאוד יפה, מהנה ומרגש. זה היה ביקור של פעם בחיים!

   << לעמוד הקודם
לעמוד הבא >>
   עמוד 1
עמוד 2
עמוד 3
עמוד 4
עמוד 5
עמוד 6
עמוד 7
עמוד 8   
   לאינדקס גליונות
לאתר בית-חנן