עמוד 1
עמוד 2
עמוד 3
עמוד 4   
 

בית-חננים יקרים שלום!

העולם בו אנו חיים כיום מתקדם בקצב מדהים. לעיתים ממש קשה לנו לתפוס את כמות המידע הנגישה לכל אחד ואחת מאיתנו. מספר נתונים לדוגמא שאספתי ממקורות שונים ברשת: ישנם כיום מעל 400 מיליון משתמשים פעילים ברשת החברתית "פייסבוק". רק על מנת להבין את העוצמה, אם רשת ה"פייסבוק" הייתה מדינה עצמאית, היא הייתה המדינה הרביעית בגודלה בעולם אחרי סין, הודו והאיחוד האירופי (כן – יותר גדולה מארה"ב!!!). לכרבע מהישראלים יש פרופיל בפייסבוק ומדי יום בארץ מצטרפים לרשת זו כ-500 משתמשים חדשים. זה אומר, שלאחד מכל ארבעה מקוראי עיתון זה יש פרופיל פעיל ברשת אדירה זו.

לרדיו הוותיק שלנו, לקח קרוב ל-40 שנה על מנת להגיע לקהל יעד של 50 מיליון מאזינים, לטלויזיה לקח 13 שנים, לאינטרנט 4 שנים ולפייסבוק – רק שנתיים על מנת להגיע לקהל משתמשים של 50 מיליון איש ברחבי העולם. מדהים לא?

למרות כל החיבור הגלובאלי העצום הזה, אני מוצא עצמי מסתובב בתחושה שהאנשים כיום (באופן פרדוקסלי) פחות מחוברים זה לזה מבעבר. פחות מדברים זה עם זה (יותר "מסמסים"), פחות נפגשים (יותר "מטוקבקים") ופחות ופחות יוצאים לשחק יחד במגרש (יותר יושבים מול מסך המחשב ו"מדברים" באמצעות ה-gmail).

אחת המטרות המרכזיות של ירחון "עת-חנן" הינה לנסות לקרב אותנו יותר זה לזה. לחבר את תושבי המושב במעין "רשת חברתית" אם תרצו, בה יוכל כל אחד לתת מעט מעצמו ולקבל מהסובבים אותו. במקביל, לחבר אותנו מעט לשורשים ולהיסטוריה שלנו על מנת לתת לכולנו תחושה חזקה יותר של שייכות למקום ואולי אפילו לתת לנו כיוון ברור יותר לעתידנו ועתיד ילדינו. המפגשים ביננו, כבר יבואו מעצמם!

חלקכם כבר התגייסתם למשימה ושולחים חומר מצוין (כפי שמופיע בגיליון זה) אך אנו נשמח לשלב עוד רבים מכם ככותבים בירחון המושב.

תוכלו ליצור קשר ולשלוח מאמרים (איך לא) במייל המופיע מטה. אבל אפשר גם להיפגש...

קריאה מהנה.

יובל לוי
עורך העיתון
yuv161@gmail.com
 

דבר ועדת ה-80

עברנו תקופה מדהימה. מהיום שחלמנו שאפשר לחגוג שמונים שנה לבית-חנן בחגיגה ראויה ועד לתחילת החזרות למופע ה-80. הדרך היתה מאד קשה ומרתקת, מגיוס התקציב, התקבצות הפעילים ועד האירוע הראשון - נטיעת שדרת הראשונים. לפנינו עוד אירוע אחד חשוב שיתקיים בשבת האחרונה של חודש מאי - צעדת ה-80 שתעבור באתרים היסטוריים של המושב.

צעדה משולבת בחידונים, סיפורים מרתקים וביקורים באתרים ההיסטוריים של המושב, שבסופה נתכנס כולנו, הורים וילדים, להפנניג בדשא במרכז המושב.

החזרות למופע המרכזי שיערך ב-3/7/2010 מתקדמות וחברים רבים מיצטרפים. חבורת הזמרים והזמרות עובדת במרץ והתוצאות כבר מתחילות להראות. השחקנים בבימויו של ג'וש החלו בחזרות בימים קבועים וההומור שולט.

בני הנוער בשיתוף הילדים הצעירים החלו את החזרות בהדרכת רינת בריקוד ובמשחק.

זוהי ההזדמנות האחרונה להיצטרף לחבורת הזמר ולשחקנים לכל המעוניין.

בברכת הכנות מהנות

ועדת השמונים.

3/7/2010

 

נותרו  60 יום למופע ה-80!

נעמי כהן - ועדת התרבות המושבית

התחרות לעיצוב הלוגו ל-80

הועדה לארועי 80 שנה למושב החליטה לקיים תחרות לעיצוב הלוגו ל-80 שנה למושב בהשתתפות חברי המושב ותושביו.

לועדה הוגשו עשר הצעות ע"י שבעה משתתפים: ביכובסקי עלמה, חזן עדן, כהן נעמי, לוי שירי, לוי מיקי מטרני רווית, מן גיורא ואדרת.

ילדי המושב עברו עם הצעות הלוגו ותיבות קלפי ניידות ובקשו לבחור את ההצעה הנבחרת. כאן המקום להודות לילדי המושב על מבצע ההחתמות.

בישיבת הועדה נפתחו תיבות הקלפי ונספרו 152 פתקי הצבעה.

למקום הראשון עם 90 קולות הגיעה ההצעה של רוית מטרני.

הועדה מברכת את רווית על זכייתה במקום הראשון.

ברכות לכל העוזרים במבצע.

 
עמוד 1
עמוד 2
עמוד 3
עמוד 4   
   לאינדקס גליונות
לאתר בית-חנן