עמוד 1
עמוד 2
עמוד 3
עמוד 4
  לעמוד הבא >>  
 

דבר העורך

בית-חננים יקרים שלום,

לאחר חופשת סוף קיץ קצרה, אנו חוזרים בגיליון "עת-חנן" לתחילת השנה העיברית החדשה - שנת תשע"א. בשבת האחרונה, חגגנו את מסיבת ראש השנה ברחבת בית העם ויצאנו יחד לשנה החדשה עם הרבה אופטימיות ואווירה טובה. הימים שלאחר מכן, הנקראים עשרת ימי תשובה (או הימים שבין כסה לעשור), וכמובן יום הכיפורים עצמו, גורמים לכולנו (המאמינים וגם אלו שפחות מאמינים) לחשוב על מה שעברנו בשנה האחרונה, דברים שעשינו, אנשים עליהם השפענו, חברים שהכרנו וגם אויבים שרכשנו. בימים אלו, עושים מעין "חשבון נפש" המתייחס בדרך כלל ל"מה שהיה" ובמקביל גם מייחלים לשנה טובה יותר ומוצלחת יותר מזו שהייתה לנו.

לחלקנו – תקופה זו מלווה בחשש: "איך תהיה המורה החדשה בבית הספר?", "האם אני אוהב את הגננת החדשה?", "האם יהיו לי חברים בכיתה?", או אולי - "איך יהיה התפקיד החדש שקיבלתי?", "איזה מין בוס יהיה לי?" וכמובן "איך יהיה היבול השנה?" "האם הלול יהיה רווחי?" ועוד. אך גם אם יש חשש, אין ספק שתקופה זו מהווה הזדמנות. הזדמנות לקחת את החלומות שלנו צעד אחד קדימה, הזדמנות לעשות שינוי, הזדמנות להכיר, לפגוש, להסתכל על הדברים מזווית אחרת – הזדמנות להשפיע.

כאן במושבנו הקט, אנו מתחילים שנה חדשה ומקווים שהשנה הזו תיקח את המושב לכיוון נכון, כיוון של צמיחה והתפתחות, כיוון של חברות ושכנות טובה, של פתיחת דף חדש.

קשה לפתוח את השנה החדשה בלי תפילה כנה מעומק הלב, שבשנה הבאה עלינו לטובה ישוב אלינו גם החייל החטוף, גלעד שליט, שכבר "חוגג" השנה את ראש השנה החמישי בשבי. מי ייתן ובקרוב מאוד, יוכלו שוב בני משפחתו לחבק אותו לחייקם.

שנה טובה.

יובל לוי,
עורך העיתון
yuv161@gmail.com
 

דברי סיכום השנה בפתחה של השנה החדשה

ראובן לוין ואמנון אבן-כסף

עם פרוס השנה החדשה ברצוננו לברך את כלל הבית-חננים בשנה טובה, שנת בריאות ושנת שלום.

בשנה היוצאת, שנת ה-80 לייסוד בית-חנן, כמו גם בשנה שקדמה לה, חברו ועד האגודה והועד המקומי עם ראש המועצה האזורית, מוני אלימלך, ונציגינו במליאת המועצה, רן פרקר ויענק'לה פרנס, לעשייה משותפת למען המושב בתחומים רבים ומגוונים. בין יתר הפעולות, המועצה האזורית סייעה ותמכה משמעותית בהפקת האירוע המרכזי לשנת ה-80. מוני אלימלך סייע ומסייע למושב במגעים עם גורמי ממשל וגורמים חיצוניים אחרים. המועצה סייעה בהשתלבות בפרויקט מט"ש יבנה שיאפשר השגת תוספת מים מושבים באיכות גבוהה ובכמות רצינית ביותר. תוספת מים עתידית זו מאפשרת לחקלאים לתכנן ולטעת נטיעות חדשות בשטחי ה-1000 דונם והביצה. לפני תקופת החגים, ביוזמתו של מוני, בית הכנסת של המושב זכה לתוספת מיוחדת המשדרגת את חווית הביקור במקום מכאן ואילך. כאן המקום גם לציין את תרומתו של גבאי בית-הכנסת יוסי לוי, המקדיש זמן, מרץ ודאגה רבה לשימור בית הכנסת, לשיפוצו ולהכנתו לחגים ולאירועים אחרים.

ברצוננו לשוב ולהודות בשם כל הבית-חננים לחברי ועדת התרבות המושבית, ולכל המתנדבות והמתנדבים הרבים, על כל הפעולות בשנה היוצאת בתחומי העשיה השונים, ובעיקר בהפקת אירועי שנת ה-80, שתרמו לגיבוש חברתי וליצירת אווירה של חברות, רעות ושיתוף פעולה במושב בית-חנן.

אנו מאחלים לכולנו שנה פוריה, שנה של בשורות טובות, שנה של שגשוג, המשך והרחבת העשייה המשותפת, גמר חתימה טובה.


  לעמוד הבא >>  
   עמוד 1
עמוד 2
עמוד 3
עמוד 4
   לאינדקס גליונות
לאתר בית-חנן