עמוד 1
עמוד 2
עמוד 3
עמוד 4   
 

ט"ו בשבט 2010 בבית-חנן

נועה סמוחה.

ביום שבת חגגנו את ט"ו בשבט ויצאנו לנטיעות במושב.

אספנו כפות לקחנו אתים וצעדנו ביחד הורים וילדים, לנטוע צמחים סביב מגרש הספורט, ועצי זית בדרך לצריפים.

הייתה חוויה נהדרת של ריחות וטעמים, סחטנו מיץ תפוזים טרי ומרענן, נהנינו מפעילות יצירתית, אדניות מקסימות ועץ משאלות, אשר יגשים לכל אחד מהילדים את כל המשאלות.

הכי כיף היה לנטוע את עצי הזית הקטנים - לחפור בורות ולכסות היטב את השתילים כדי שיצמחו כמונו, הילדים.

אני אבוא כל שבוע לראות כיצד צמחו השתילים ואשקה אותם באהבה כמו האהבה שנותנת לי משפחתי.

חג זה, יחד עם חג שבועות, נותן לנו הילדים תמיד תחושה של התחלה, התחדשות, קרבה לאדמה ולתוצריה, במיוחד במושב בו אנו גרים.

ט"ו בשבט הוא היום הקובע את סיומה של שנה אחת ואת תחילתה של שנה אחרת לכל העצים והצמחים.

לסיום אאחל אושר ובריאות טובה לכולם ושכל משאלות לבנו יתגשמו.

בית-חנן יוצרים הצלחה / פינת האימון החודשית

תמר לוי

אופטימיות והתלהבות

שלום לכולכם, בשנים האחרונות אני עוסקת באימון אישי (קואצ'ינג). בפינה זו אביא טיפ אימוני קצר מתוך רצון ואמונה שכולנו יכולים ביחד כמושב וכל אחד לעצמו ליצור הצלחה בחיינו.

הטיפ הראשון יעסוק באופטימיות והתלהבות.

רבים שואלים אותי מהי התכונה החשובה ביותר שאדם צריך כדי להצליח. מכל מכלול התכונות והמעשים הנדרשים על מנת ליצור הצלחה, אופטימיות והתלהבות הן ללא ספק החשובות מכולן.

אני מזכירה את שתי התכונות האלה יחד כי אני מאמינה שהתלהבות היא תכונה חשובה ממש כמו אופטימיות להשגת כל מטרה בחיינו, מהקמת עסק, דרך מציאת זוגיות, הקמת משפחה, מעורבות בקהילה ואפילו... תוכנית הרחבה.

לא מעט מחקרים שנכתבו על אופטימיות ופסימיות מצביעים על כך שיש לנו לא מעט השפעה על היותנו אופטימיים וחדורי התלהבות.

אופטימיות והתלהבות הן בחירה וגישה לחיים, ומהגישות המשתלמות יותר. הן מכניסות שמחה וסוחפות אנשים נוספים. אם נאמץ לעצמנו גישה אופטימית והתלהבות, נחיה טוב יותר ונוכל לסחוף ולרתום אנשים נוספים ליוזמות שלנו ביתר קלות.

דוגמא מוחשית לכך ניתן לראות אפילו אצלנו במושב. מסיבת פורים האחרונה, נטיעות ט"ו בשבט, נטיעת שדרת המייסדים, הם תוצר אמיתי ומוצלח במיוחד שנולד אך ורק מתוך גישה זו.

תוצרים מופלאים שנולדו אך ורק מתוך יוזמה של מספר אנשים שכל מה שהוביל אותם הוא האמונה שזה אפשרי וניתן ליצור, לחגוג ולשמוח גם ללא עזרה וללא תקציבים בומבסטיים.

בהזדמנות זו ארצה להודות לכל אלה מקרב לב, באמת כל הכבוד!!!

הדבר שריגש אותי במיוחד הוא זה שהאופטימיות וההתלהבות סוחפות. לאט לאט עוד ועוד אנשים מצטרפים ו"נדבקים בחידק" וזהו כל הסוד.

אז מה עושים? בשבועיים הקרובים התמקדו בתחום אחד או שניים, בהם אתם רוצים לעורר התלהבות רבה. כתבו איך ניתן להביא את אותה התלהבות לידי ביטוי (בדיבור, ברתימה של אחרים, בהתמסרות מוחלטת לעניין). פעלו במהלך החודש על פי מה שרשמתם ונסו לזהות אילו תגובות מעוררת ההתלהבות שלכם בסובבים אתכם ובכם.

אם ישנם נושאים בהם תרצו לשתף את יתר הקוראים, תוכלו לכתוב אלינו לכתובת:
tamarl@tut-coach.co.il

 
 

מתכון החודש

פלפלים ממולאים בטעם של פעם / גאולה פרקר

10-11 פלפלים בצבע ירוק בהיר

חצי קילו בשר טחון

2 עגבניות גדולות ורכות (מגורדות במגרדת)

3 כפות אורז

2 לימונים סחוטים

2 כפיות סוכר

2 כפיות מלח

1 ביצה

קופסה קטנה של רסק עגבניות

3 כפות שמן

2 כוסות מים

משרים את הפלפלים בקערת מים (להוריד להם את הגבעול עם חלק קטן של הבסיס). שמים בקערה את הבשר הטחון, מוסיפים את העגבניות, מיץ מלימון אחד,כפית סוכר אחת, כפית מלח אחת, את האורז וכף השמן, מערבבים היטב.
בסיר (שטוח ומספיק רחב כך שכל הפלפלים יונחו בשכבה אחת) לשים 2 כפות שמן, את קופסת הרסק כפית מלח, כפית סוכר ומיץ הלימון ואת המים. למלא את הפלפלים מהמלית - 3 כפיות גדושות בכל פלפל ולהניח בסיר כשהפתח של הפלפל למעלה. להניח את הפלפלים זה לצד זה , להביא לרתיחה ולבשל על אש קטנה כשעה.
להוציא את הפלפלים מהסיר אל תבנית מתאימה, להניח אותם זה לצד זה בצד השטוח, לטעום את הרוטב שנישאר בסיר ולתקן לו את הטעם .כשהתקרר לטרוף פנימה ביצה ,לשפוך על הפלפלים ולהכניס לתנור לחצי שעה בחום של עוגה. לעשות בכל פלפל
חור ובעזרת כף לשפוך מהרוטב (מפעם לפעם) על הפלפלים.
בתאבון!

בפינה זו נביא מדי חודש מתכון של אחד / אחת מכם. אם יש לכם מתכון מיוחד שתרצו לשתף בו את הקוראים, אנא כיתבו אלינו: yuv161@gmail.com

עמוד 1
עמוד 2
עמוד 3
עמוד 4   
   לאינדקס גליונות
לאתר בית-חנן